V  atletski šoli so začeli s tekmovanji, imenovanimi KOZJANSKA OTROŠKA ATLETSKA LIGA (KOAL). To leto je že 7. po vrsti, sestavljena pa je iz štirih tekem. Tako se je v soboto, 2. decembra 2017, odvijala prva tekma prav na naši šoli, ki je gostila 53 mladih atletov skupaj z njihovimi najzvestejšimi navijači – starši.  Izpeljali so OTROŠKO ATLETIKO (formula 1, tek po koordinacijski lestvi, poskoki v križu, met medicinke izza glave kleče ter vzdržljivostni tek s prenašanjem žogic) za kategoriji U8 in U10, ki so jih pomešali med sabo v pet ekip po barvah. Starejši pa so se pomerili v prirejenih disciplinah atletskega mnogoboja. Tokrat v disciplinah ovire v krogu, suvanju težke žoge in teku 4x12m. Najboljši so prejeli simbolne nagrade, vsi pa sladko presenečenje.

Kar 17 mladih atletov z Blagovne se je udeležilo tekmovanja in borbeno zastopalo našo šolo. Med starejšimi atleti sta na zmagovalnih stopničkah stala Alen Leber (3. mesto) in Lana Rezar (2. mesto).

Iskrene čestitke vsem!

Vaditeljica atletike na POŠ Blagovna Petra Artnak

 

Share on Facebook